yandex

Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama olarak siz değerli müşterilerimize koltuk ve temizliğiyle ilgili püf noktaları “uzmanından temizlik püf noktaları” yazı dizimizle vermeye devam ediyoruz.

Mum lekesini temizleyici maddeyle ya da fırçalayarak çıkarmaya çalışmanız sadece koltuklarınızı deforme etmenize neden olacaktır. Çok basit bir yöntemle mum lekesini koltuklarınızdan çıkarabilirsiniz.

Mum lekesini çıkarmak için gereken malzemeler:

  • Ütü
  • Yağlı fırın kağıdı
  • Nemli bez

Mum lekesini çıkarma yöntemi:

Öncelikle mumun aktığı, döküldüğü alanı nemli bezi kullanarak nemlendirelim. Ardından o bölgenin üzerine yağlı kağıdı sererek üzerini buhar ayarı kapalı ütüyle hafifçe ütüleyelim. Çok fazla baskı uygulamadan, aynı bölgede uzun süre tutmadan ütülemek gerekiyor. Aksi halde kumaşta parlama olabilir ve bu da koltuğunuzu görünüm olarak kötü gösterebilir. Hafifçe ütüledikten sonra eriyen mumu, nemli bezle alıp koltuğunuzu tüm mumlardan arındırana kadar işleme devam edebilirsiniz.

Kadife ve zen kumaşlarda ya da parlama olabileceğinden şüphelendiğiniz kumaşlarda görünmeyen bir alanda yağlı kağıt serip hafifçe ütüleyerek koltuk kumaşınızın zarar görmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Bazı durumlarda erimiş mum çok sıcak bir haldeyken koltuğa dökülebiliyor. Bu gibi durumlarda koltuk kumaşını deforme edebiliyor, yakabiliyor. Mum lekesini temizlemeye çalışmadan önce kumaşın deforme olup olmadığını kontrol ederseniz boş yere vakit harcamazsınız.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

ankara-buharli-koltuk-yikama-hizmetleri
ankara buharli koltuk yikama hizmetleri

Bu yazımızda mum lekesini nasıl kolayca çıkarabileceğinizi anlattık. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ve Ankara’da yaşıyorsanız 0312 911 80 16 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ve koltuk yıkama randevusu alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

Mum lekesi çıkarma yöntemlerini Google’da arayın.

5 1 oy
Yazıyı Puanlayın
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster

İlginizi Çekebilecek Yazılar