yandex

Zen Koltuk Yıkanır mı? Nasıl Temizlenir?

Uzmanından temizlik püf noktaları” yazı dizimizde bu hafta, su geçirmez özelliği ve yumuşak dokusuyla son dönemin popüler döşemelik kumaşlarından olan “zen kumaş” ile ilgili bilgiler vereceğiz.

En önemli özelliği “su iticilik” olan zen kumaşlar bu sayede su, çay, meyve suyu gibi sıvılar üzerine döküldüğünde temiz kalmayı başarabiliyor. Peki ya ter, saç ve deri yağları ile kalıntıları, mürekkep lekeleri ve diğer lekeler için de durum aynı mı? Maalesef sıvılarda geçerli olan bu durum, diğer lekelerde geçerli değil. Ancak bu tip lekelerin de temizlenmesi mümkün.

Zen Kumaş Nasıl Temizlenir?

Sıvı Lekelerin Temizlenmesi:

Su iticilik özelliği olan zen koltuklarda sıvı, yüzeyden akıp gider ancak sıvı maddenin temas ettiği bölgelerde nemlilik kalır. Bu nemli bölgeyi, yüksek emiciliğe sahip bir bezle hafifçe bastırılarak silinir.

Katı Lekelerin Temizlenmesi:

Zen kumaşın yüzeyine yapışıp kalan katı lekeler için dikkatli bir şekilde temizlik yapılması gerekir. Plastik uçlu bir spatula kullanılarak katı partiküller, kumaşın yüzeyinden temizlenir. Leke kaldıysa sabunlu bez ile leke dağıtılmadan dairesel hareketlerle silinerek çıkartılır.

Zen Koltuk Temizliğinde Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Kesinlikle yıkanmamalıdır. Alkollü temizleyiciler, ağartıcı kimyasallar (çamaşır suyu) kullanılmamalıdır.

Zen kumaşla kaplı koltuklar için koltuk yıkama hizmeti vermemekteyiz.

Bir markanın zen kumaş reklam videosu.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® – 0312 911 80 16

Firmamız döşemelik zen kumaş, visco ve lateks yatak hariç her türlü döşemelik kumaşla kaplı koltuk takımı, sandalye, puf, bench ve benzeri eşyalarınızı profesyonel ekipmanlarla temizlemektedir. Koltuk yıkama hizmetimizle ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama Broşürü

Bu yazımızdaki bilgiler aşağıdaki internet sitelerinden derlenmiştir.

https://www.istanbul-dekorasyon.com (13 Ocak 2024 itibariyle siteye erişilememektedir.)

5 1 oy
Yazıyı Puanlayın
Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster

İlginizi Çekebilecek Yazılar