yandex

Kahve Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar?

Leke sökücüleri kullanarak kahve, çay lekesi gibi lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz ancak “Uzmanından Temizlik Püf Noktaları” yazımızda kimyasal temizleyiciler kullanmadan kahve lekesini nasıl çıkarabileceğinizi anlatacağız.

Karbonat ve Mısır Nişastası

Bir miktar karbonatı ve mısır nişastasını ılık suda çözdürerek lekelenmiş bölgeye döküp temiz bir bezle emdirerek kahve lekesinin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kahve lekesini geç fark ettiyseniz ve kurumuşsa bunun için de lekenin oluştuğu bölgeyi ılık suyla ıslattıktan sonra aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu sayede koltuk yıkama hizmeti almadan sorununuzu çözmüş olursunuz.

Halıya dökülmüş bir fincan kahve görseli

Bu yöntemi koltuklarda, kumaşlarda ve halılarda kahve, nescafe gibi içeceklerde uygulayabilirsiniz.

Kahve lekesini çıkarmaya çalışırken karbonat ve mısır nişastasını kullandığınızda lekeyi çıkaramazsanız kimyasal temizleyicileri kullanabilirsiniz ancak burada koltuk kumaşı için uygunluğunu kontrol edip, kullanma talimatına uygun şekilde hareket etmelisiniz. Böylece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® – 0312 911 80 16

Kahve lekesini çıkaramadıysanız ya da hiç uğraşmak istemiyorsanız bize 0312 911 80 16 numaralı telefondan ulaşıp buharlı koltuk yıkama randevusu alabilir ve koltuklarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

“Kahve lekesi nasıl çıkar?” sorusunun cevabını Youtube’da arayın.

5 1 oy
Yazıyı Puanlayın
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster

İlginizi Çekebilecek Yazılar