yandex

Ütüyle Koltuk Temizleme

Kulağa garip gelen ütüyle koltuk temizleme yöntemi özellikle instagram ve tiktok gibi sosyal medya platformlarında paylaşılmaya başlandı. Öyle ki yüzbinlerce takipçisi olan hesaplar bile bu yöntemi paylaştı.

Neden Ütüyle Koltukları Temizliyorlar?

Buharlı temizleyicilerin fiyatlarının yükselmesinin ardından, bu makineleri almak istemeyen kişiler ütülerini buharlı temizleyici olarak kullanmaya çalışıyor. Yorumlara baktığımızda, elektrik faturasının çok geleceğini ya da ütünün kısa sürede bozulacağını söyleyenler ağırlıklı olsa da ütüyle koltuk temizleme yöntemini mantıklı bulanlar da var.

Ütüyle Koltuk Nasıl Temizlenir?

Nemli bir bez ve ütü kullanılarak yapılan sözde temizlik yöntemiyle sadece oturma yerleri temizlenebiliyor. Sosyal medyada popüler olmak ve akımlara katılmak adına yayılan bu temizlik yöntemi, koltukların zarar görmesine neden olabilir.

Sıcak buhar, nemli bezin arkasından püskürtülse de uzun süre bekletilmesi koltuk kumaşının yanmasına ya da parlamasına neden olabilir.

Ayrıca koltuklarda yaşamlarını sürdüren gözle görülmeyen mikroskobik canlıların çoğalmasına neden olur. Yanlış olan bu uygulamadan dolayı, bakterilerin çok sevdiği sıcak ve nemli ortam onlara sağlanmış olur.

Minimum 40-50 bin TL’den başlayan koltuk takımlarını, bu yöntemle temizleyerek zarar vermemek imkansız görünüyor. Halbuki 2024 yılında koltuk takımı yıkama ücreti piyasada 600-1000 TL arasında değişmektedir. Bu nedenle Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® olarak bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmemekteyiz.

Ütüyle Koltuk Temizleme Videoları

Ütüyle koltuk temizleme videoları

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Ankara’da hizmet veren firmamız profesyonel ekipmanlar ve kaliteli temizleyicilerle koltuklarınızı, yataklarınızı, döşemelik kumaşla kaplı mobilyalarınızı tertemiz yapıyor.

Uzman ekiplerimiz, kumaş türlerine uygun temizleme yöntemlerini kullanarak mobilyalarınızı temizliyor. Firmamız tarafından uygulanan UV-C ışınlı temizlik aşaması ile koltuklarınızı antibakteriyel hale getiriyoruz. Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®’ya 0312 911 80 16 numaralı telefon ve whatsapp hesabından ulaşabilirsiniz.

5 1 oy
Yazıyı Puanlayın
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster

İlginizi Çekebilecek Yazılar